Ubezpieczenie na życie AIG

aig

I kolejny artykuł o firmie ubezpieczeniowej. Tym razem biorę ‚pod lupę” ubezpieczenie na życie AIG. Przyznam szczerze, że po dłuższej chwili wgłębiania się w historię firmy i wszystko to, co z nią związane – nieco się przeraziłam. Przerażenie było na tyle duże, że zastanawiałam się nawet, czy lepiej nie odpuścić sobie tematu i nie zająć się inną firmą oferującą ubezpieczenia na życie.

Faktycznie – w porównaniu ze znanym i zaufanym PZU Życie (kliknij na nazwę, jeśli chcesz przeczytać moją opinię na temat tej firmy) – AIG wydaje się dość trudnym tematem do „ugryzienia”. Na szczęście lubię wyzwania i postanowiłam, że tak łatwo się nie poddam.

Kup Tanie Ubezpieczenie!

Trudna historia AIG

Ubezpieczenie na życie AIG swego czasu dostarczało swoim klientom całkiem potężnej dawki adrenaliny i innych wszelakich (niekoniecznie dobrych) emocji. To właśnie jest to towarzystwo, które zapisało się niechlubnie już na samym początku trwającego (aby nie za długo?) kryzysu gospodarczego.

Zaczęło się oczywiście od banków Lehman Brothers, którego upadek wprawił w niemałe osłupienie nie tylko światek finansjery, ale także i przeciętnego użytkownika produktów finansowych. I o ile rząd amerykański bez wzruszenia patrzył na upadek giganta – kłopoty finansowe AIG (które pojawiły się niedługo później) nie były już takie łatwe do zignorowania.

Ubezpieczenia na życie AIG – moja opinia

aig życie

Kryzys zdecydowanie wpłynął nie tylko na firmę, ale też na postrzeganie ubezpieczeń na życie AIG

Trudno tak naprawdę teraz znaleźć produkt, który faktycznie nazywałby się „ubezpieczenia na życie AIG”. Po kłopotach finansowym, niesamowitej grze na nerwach i niepokoju, jakie AIG zafundowało swoim klientom – niewiele zostało ze starego AIG.

Sama firma podzieliła się i teraz ubezpieczenia na życie AIG można kupić pod różnymi nazwami. Niestety towarzystwo musi nadal borykać się z miażdżącą krytyką. W sieci nadal jest wiele pozostałości po zdenerwowanych klientach, którzy nie wiedzieli, czy opłacane przez lata składki nie przejdą do historii wraz z oferującą je firmą.

Tym samym ubezpieczenia na życie AIG nie cieszą się jeszcze pełnym zaufaniem klientów. Firma powoli odbudowuje swój wizerunek. Postawiła raczej na ciche działanie i mocno sprecyzowane produkty w swojej ofercie. Z przyjemnością będę dalej śledziła losy tego towarzystwa.